Ceza Hukuku

Ceza hukuku, suç ve ceza kavramlarını inceleyen, kamu hukuku alanına giren hukuk dalıdır. Genel ve özel ceza hukuku olarak ikiye ayrılır. Genel ceza hukukunda suç kavramının maddi ve manevi unsurları, ceza kavramı, bu dalın genel ilkeleri, suçun ortadan kalkma nedenleri, cezayı ortadan kaldıran nedenler gibi ilkeler yer alır. Özel ceza hukuku ise ülke kanunlarına göre suç sayılan eylemlerin ne olduğunu ve cezalarını belirler.

Toplumsal hayat içinde herkesin her an bir suç mağduru olabilir ve bu nedenle ceza hukuku mevzuatı kapsamına giren davalarda yer bulabilir. Ceza hukukuna ilişkin mağduriyetin ya da isnatların muhatabı olmanın ise diğer hukuk dallarına oranla etkisi çok daha ağır olabilmektedir. Ceza mahkemelerinin kararları, kişi hak ve özgürlüklerine en derin müdahalelerin olduğu kararlardır. Hukuk büromuz bu dal kapsamında dava vekilliği ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Dava Vekilliği Hizmetleri

Sulh ceza davaları
Asliye ceza davaları
Ağır ceza davaları
Askeri ceza davaları
İcra Ceza Davaları
Soruşturma aşamasında hazır bulunma
Çek şikâyetinden dolayı işlemler ve alacaklılarla müzakere

Danışmanlık Hizmetleri

Acil hukuki yardım hal ve durumlarında temsil ve anında müdahale
Fiil ve hareketlerin cezai bakımdan incelenmesi ve çözümü
Tacirin cezai sorumluluk hallerinin denetlenmesi

Çağdaş & Muş Avukatlık ve Danışmanlık Bürosu olarak listelenen alanlarda ve diğer özel ceza kanunlarındaki suç tiplerine ilişkin alanlarda müvekkillerine etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Soruşturma ve dava süreçlerinde karşılaşılacak gözaltı, tutuklama, gözlem altına alınma, ifade alma, arama, el koyma durumlarında hukuki bilgi ve desteğin verilmesi hususlarında disiplinli bir şekilde çalışmaktayız.

https://www.cagdasmushukuk.com/wp-content/uploads/2021/02/cagdas-mus-logo-300-beyaz.png
Hürriyet Mah. Vatan Cad. No.2 K.2 D.4 Ortadoğu İş Merkezi Kağıthane/İSTANBUL